Guy Bareff urodził się w Mâcon w 1942 roku, a jego prace są synonimem wyrażenia „oddziaływanie wizualne”. Dorastał wśród ceramików za sprawą taty, który trudnił się tą sztuką. Zaczął tworzyć w młodym wieku i posiadał wrodzoną umiejętność traktowania gliny „po swojemu”. Jednak środowisko rzemieślnicze nie doprowadziło go od razu do odnalezienia swojej pasji w glinie.  Ten talent dojrzewał z wiekiem.

Interesowała go przede wszystkim architektura. A im bardziej się nią inspirował tym bardziej interesował się gliną, formą rzeźbienia i odejściem od praktycznego patrzenia na przedmiot. Kluczową decyzją w tej zmianie myślenia było spojrzenie na glinę jako elementu pozwalającego wyrazić coś za pomocą połączonych struktur o ciepłym kolorze i wrażliwej teksturze w czystej postaci. Od tego momentu centralnym punktem jego twórczości stała się dynamiczna interakcja światła i form w przestrzeni oraz światło.

Lata siedemdziesiąte były bardzo intensywnym okresem dla Bareffa. Jego prace wystawiano w galeriach i realizował zamówienia dla luksusowych hoteli. W późniejszym czasie jego zainteresowania przeniosły się na inne zajęcia, w tym malarstwo, teatr i pisanie. Dziś tworzy i miesza w Prowansji.

Zdjęcia: http://www.milkdecoration.com/guy-bareff/