1. Renoma to największe zabytkowe centrum handlowe w Polsce, które zostało wybrane najpiękniejszym budynkiem tego typu według Property Design.

2. W 1977 budynek Renomy został wpisany do rejestru zabytków jako sztandarowe dzieło europejskiego modernizmu.

3. Współczesna Renoma przez wiele lat powojennych funkcjonowała jako Powszechny Dom Towarowy „Centrum”, zwany w skrócie PeDeT.

4. Nazwę “Renoma” wybrano w konkursie przeprowadzonym wśród czytelników Słowa Polskiego.

5. Siedmiokondygnacyjny Dom Handlowy Wertheim, w chwili otwarcia 02.04.1930 roku był największą i najbardziej luksusową galerią handlową Wrocławia. Mieścił renomowane butiki oraz lokale usługowe i restauracyjne.

6. Przy projekcie domu towarowego Wertheim pracowali: architekt Hermann Dernburg oraz rzeźbiarze Ulricha Nitschke i Hansa Klakowa

7. Szkieletowa, ważąca 3800 ton konstrukcja „Wertheima” wykonana została w hucie „Carlshütte” w Wałbrzychu, która specjalizowała się w stalowych konstrukcjach o dużej rozpiętości.

8. Wewnętrzny południowy dziedziniec wyłożony był afrykańskim drzewem różanym, sala sprzedaży dywanów – orzechem kaukaskim, a w restauracji znajdującej się na V i VI piętrze użyto hebanu Makassar.

9. Oświetlenie wewnętrznych dziedzińców stanowiły cztery gigantyczne żyrandole o stalaktytowej formie, zamocowane do kratownicy szklanego dachu. Znajdująca się na V i VI p. restauracja mieściła 400 osób, a jej sale otwierały się na tarasy z widokiem na całe miasto i panoramę Karkonoszy. Jedna jej część była salą jadalną, w drugiej był też parkiet taneczny. Istniało również specjalne wyjście na dach, gdzie urządzono taras spacerowy, oświetlony miniaturowymi latarniami.

10. W 1945 roku budynek został zamknięty na skutek zniszczeń wojennych. Otwarto go ponownie dopiero po trzech latach, z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych, jako największy w Polsce Powszechny Dom Towarowy.